Vielu elektrovadītspēja

Elektrovadītspēja- Lielums, kas raksturo vielas spēju vadīt elektrisko strāvu. Elektrovadītspēja ir elektriskajai pretestībai apgriezts lielums. Liela īpatnējā elektrovadītspēja nozīmē mazu īpatnējo elektrisko pretestību. Metāliem piemīt elektronu vadītspēja, bet šķidrumiem piemīt jonu vadītspēja. Gāzēm piemīt elektronu un jonu vadītspēja. Pusvadītājiem piemīt divas vadītspējas- elektronu un caurumu vadītspēja.

Ar motociklu var pārvietoties viens vai divi cilvēki. Vieglajā automašīnā var pārvietoties četri cilvēki, bet autobusā- līdz pat 50 cilvēkiem. Tas nozīmē, ka autobusam ir vislielākā cilvēku pārvadāšanas spēja.

 

Skolnieku bars stāv gaitenī viens no otra izstieptas rokas attālumā. Viņiem nav ļauts izkustēties no vietas. No viena gaiteņa gala uz otru var pārsūtīt zīmītes, ko nodod no rokas rokā. Ja skolnieki var kustēties, locīties, sarunāties, tad zīmītes tiek reizēm mazliet aizturētas, un to nodošana nenotiek tik precīzi. Šādu haosu, kas traucē zīmīšu nodošanu, sauc par pretestību. Spēju šādi nodot zīmītes saucam par skolnieku vadītspēju.

Modeļi:
Vielu elektrovadītspēja Reitings: 1 Skatījumi: 3476 +

Autors: Anonīms Klase: -
1 2