Potenciālā enerģija

Potenciālā enerģija piemīt ķermeņiem, to savstarpējā stāvokļa dēļ. Potenciālā enerģija piemīt ķermenim arī miera stāvoklī. Ķermenis to uzkrāj, atrodoties kāda spēka ietekmē.

Izstieptas atsperes potenciālā enerģija:

E=

Augstumā pacelta ķermeņa potenciālā enerģija:

E=mgh

Darbs, ko iegūst no pacelta ķermeņa potenciālās enerģijas samazināšanās rēķina, ir atkarīgs tikai no pacelšanas augstumu starpības. Nav svarīgi, pa kādu ceļu ķermenis to sasniedzis.

Puisis iet uz sporta zāli, lai trenētos un cilātu hanteles u.tml. Ar laiku viņš kļūst arvien spēcīgāks un var izdarīt arvien vairāk tādu darbu, kas prasa daudz fiziska spēka. Pirms viņš sāka apmeklēt sporta zāli, viņš varēja pacelt 50 kg, bet tagad viņš var pacelt jau 90 kg. Tā ir enerģija, kas var kaut ko veikt, ja ir atbilstoši apstākļi, tāpēc to arī sauc par potenciālo. Vāze uzlikta uz plaukta vispār neko neizsaka, bet tā var nokrist. Tā nositīs peli, ja varēs nokrist pareizajā brīdī no plaukta. Vispār bez zemes pievilkšanās spēka tas izklausās murgaini, bet saspiedīsim atsperes, un tad pat bezsvarā tās ielidos pa zobiem, ja palaidīs vaļā.

Modeļi:
Potenciālā enerģija Reitings: 3 Skatījumi: 2090 +

Autors: Anonīms Klase: -